Aktualności

Koło Naukowe Arabistów UW wraz z Biblioteką Przy Zawiszy zaprasza na wydarzenie pod tytułem „Palestyński paszport – losy Palestyńczyków w literaturze po 1948 roku”.

Koło Naukowe Arabistów UW

* * *

Zaproszenie na II Tydzień ArabistycznyZaprasza Koło Naukowe Arabistów UW

Więcej informacji w nowej zakładce STUDENCI/Koło Naukowe Arabistów UW

***

Dnia 15 listopada 2020 Koło Naukowe Arabistów UW otrzymało główną nagrodę w kategorii StRuNa-Media 2020 w konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego. StRuNa to konkurs podsumowujący działalność naukową kół i innych organizacji studenckich w Polsce. Tegoroczna nagroda jest koronnym dowodem na to, że Koło w pełni realizuje swoje cele i tym samym dołącza do ligi najlepszych kół naukowych w Polsce, szczególnie w dziedzinie nauk humanistycznych.

Nagroda główna w kategorii StRuNa-Media to kolejne wyróżnienie zdobyte przez KNA. W ubiegłym roku Koło otrzymało wyróźnienie w kategorii Koło Naukowe Roku 2019.

* * *

Biblioteka jest nieczynna w dniach 11 marca – 14 kwietnia 2020 r. na podstawie Zarządzenia Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.

Studenci, Doktoranci i Pracownicy UW mają możliwość zdalnego dostępu do kolekcji książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji UW, dostępnych ze strony BUW w zakładce „Zasoby online” (https://www.buw.uw.edu.pl/zasoby-online/), po zalogowaniu się za pomocą numeru karty bibliotecznej (numeru ELS/ELP – jeśli te dokumenty zostały aktywowane jako karta biblioteczna) i hasła.
Studenci, Doktoranci i Pracownicy UW, którzy posiadają ELS i ELP, a nie założyli jeszcze konta bibliotecznego, mogą je zdalnie aktywować. Szczegółowe informacje i linki do aktywacji znajdują się w zakładce Zapisy na stronie https://www.buw.uw.edu.pl/informacje-praktyczne/jak-korzystac/
Nowe hasło można uzyskać poprzez opcję „Zapomniałeś hasła” dostępną pod panelem logowania do konta bibliotecznego.

Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa

tel. 22 55 25 283, 55 25 175, 55 25 346, 55 25 309
fax 22 55 25 659
www.buw.uw.edu.pl

  • * * *
Szanowni Państwo,
z uwagi na odwołanie zajęć na UW do 14.04 (zarządzenie w załączniku), wszyscy pracownicy Katedry Arabistyki i Islamistyki będą starali się prowadzić wykłady i ćwiczenia w formie zdalnej.
Informacje na temat formy prowadzenia zajęć dostaną Państwo od poszczególnych wykładowców do końca przyszłego tygodnia (proszę sprawdzać maile, także te, które mają Państwo podane w USOSie). Uprzejmie prosimy pamiętać, że czas wolny od zajęć stacjonarnych nie oznacza wakacji i będą Państwo mieli obowiązek uczestniczyć we wskazanej formie zajęć, a treści tam przekazane będą weryfikowane w czasie zaliczeń i egzaminów. W przeciwnym razie groziłoby nam odrabianie zajęć w wakacje.
Z poważaniem,
Magdalena Pinker